Новий порядок техінвентаризації (проєкт): повернення комунальних БТІ та зберігачі?

Рік тому — 15.01.2019 року набрала чинності нова Інструкція про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, а 01.12.2019 року набрав чинності Закон України №199, що містить статтю «Технічна інвентаризація об’єкта нерухомого майна» (яка набирає чинності 01.03.2020 року).

Також вказаним Законом передбачено створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, яка, серед іншого, має містити матеріали технічної інвентаризації.

⭕️ При цьому, в 2020-му Мінрегіон розробляє проєкт Порядку проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна. Вказаний документ я отримав лише годину тому, тому поки не встиг детально проаналізувати, але вже звернув увагу на те, що в проєкті намагаються знову «ввести» Зберігача, який на платній основі буде видавати наявні в нього матеріали техінвентаризації, та буде надавати послуги по зберіганню передених йому матеріалів.

✅ Із прийнятого Закону №199, яким внесено зміни, зокрема, в Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності», усі посилання на зберігача було прибрано (ще на етапі роботи на законопроєктом №1081). І після набрання ним чинності (01.12.2019 року), необхідність в зберігачах, на мою думку, взагалі зникла. Цю функцію, фактично, «передано» електронній системі (наповнення якої матеріалами технічної інвентаризації має бути здійснено поетапно — до 01.12.2022 року).

Фактично, розроблений та запропонований проєкт Порядку знову має повернути на ринок комунальні БТІ, які тепер отримають «конкурентні переваги» перед приватними БТІ!

❗️ Тут також потрібно звернути увагу, що зникла вимога Антимонопольного комітету України про заборону проведення робіт з технічної інвентаризації зберігачем!

🎯 Як на мене, замість того, щоб зобов'язати всі комунальні БТІ до певної дати оцифрувати наявні в них інвентаризаційні справи та внести їх до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, щоб будь-яке БТІ по всій території України мало вільний та безкоштовний доступ до таких матеріалів, ми бачимо спробу надати комунальним БТІ нові «переваги» та можливість «продавати» (надавати платні послуги) матеріали техінвентаризацій приватним БТІ.

З огляду на запропоновані нововведення, можу прогнозувати, що послуги приватних БТІ здорожчають, а строки проведення технічної інвентаризації значно збільшаться.

❗️ Окрім того, вказаний проєкт став доступним для ознайомлення 28.01.2020 року, а зауваження приймаються лише до 30.01.2020 року! А оскільки вже 29 січня, то є один день на ознайомлення з документом та направлення зауважень та пропозицій...

  • У зв'язку із стислими термінами до 30.01.2020 р. просимо подати в письмовій та електронній формі пропозиції та зауваження на адреси: Мінрегіон, 01601, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 9, minregion@minregion.gov.ua.
  • Електронні копії листа на електронні адреси Асоціацій tex_in_ukr@ukr.net , goatisti@gmail.com , atizti@ukr.net для узагальнення та подання пропозицій від спільноти.

📌 Техпаспорти БТІ на об'єкти в Київській області можуть суттєво здорожчати в 2020 році

🏠 Містобудування в Україні

 ℹ️ Telegram-канал

Юрій Брикайло, DREAMDIM

Ⓒ 2020

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *