27 квітня 2019 року було опубліковано Постанову КМУ №367 від 27.03.2019 року «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності», якою, серед іншого, затверджено зміни до форм повідомлень ДАБІ про початок виконання підготовчих та будівельних робіт та декларацій про готовність об’єкта до експлуатації.
Ці зміни набирають чинності з 01 липня 2019 року.
🎯 Вказані зміни пов’язані із затвердженням Порядку реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна.
⭕️ Також з 01.07.2019 року буде суттєво скорочено строки розгляду та реєстрації наступних документів:
🎯 реєстрація повідомлення про початок виконання підготовчих та будівельних робіт, яке подано через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), становитиме 5 (п’ять) робочих днів (замість 30 (тридцяти) календарних днів, як це є зараз), а подане через електронний кабінет замовника — в день їх надходження.
🎯 реєстрація декларації про готовність об’єкта до експлуатації (щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), та об’єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта), шляхом внесення до реєстру даних, зазначених у декларації, здійснюється автоматично у день її надходження.
⭕️ Варто зазначити, що на сьогодні повідомлення про початок виконання будівельних робіт, які здійснюються на підставі будівельного паспорта, подані через електронну систему здійснення декларативних процедур у будівництві, з липня 2018 року реєструються в автоматичному режимі — без втручання посадових осіб. І їх реєстрація здійснюються в день надходження.
З 01.07.2019 року замість електронної системи здійснення декларативних процедур в будівництві буде запроваджено електронний кабінет замовника.
❗️Запровадження електронного кабінету замовника, крім переваг щодо реєстрації дозвільних документів, має також і свої недоліки, про які я писав в попередньому матеріалі: Порядок здійснення архітектурно-будівельного контролю (ДАБІ) — зміни 2019.
Ⓒ 2019
Чи правомірна відмова в реєстрації декларації по амністії стосовно того,що будівельний паспорт підтверджує будівництво до 2015 року,а земельна ділянка оформлена в 2018 р.?
Все залежить від конкретної ситуації! Іноді відмова є законною, бо будівельний паспорт видається на забудову ділянки, і якщо ділянки не було на момент видачі будпаспорту, і мова йшла не про реконструкцію без зміни розмірів, то відмова буде законна.
Проте дуже часто є ситуації, коли ділянка була, будпаспорт був виданий законно, але потім документи на землю з різних причин змінювалися тощо. Тому потрібно аналізувати наявні документи.