Порядок відключення будинків, квартир та нежитлових приміщень від централізованого опалення

Мінрегіоном розпочато громадське обговорення проекту наказу «Про затвердження Порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води».

Оновлений Порядок замінить чинний на сьогодні Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання (затверджений наказом Мінрегіону №4 від 22.11.2005 року), яким врегульовано лише процедуру відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води.

⭕️ Розроблений проект наказу буде регулювати процедуру відключення власників житлових будинків від систем централізованого опалення та постачання гарячої води та відключення власників квартир та нежитлових приміщень від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у випадках, передбачених Законом України «Про житлово-комунальні послуги», який набрав чинності 01.05.2019 року.

Пунктом 7 Розділу VI Прикінцевих та перехідних положень Закону №2189 визначено, що у багатоквартирних будинках, у яких на день набрання чинності цим Законом не менш як половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена (відключена) від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, власники квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, не зобов’язані, але мають право виключно за власним рішенням у встановленому порядку відокремити (відключити) від них свою квартиру чи нежитлове приміщення та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні.

Не допускається примусове відокремлення (відключення) від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води власників квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, у багатоквартирних будинках у разі відокремлення (відключення) від цих мереж інших власників квартир та нежитлових приміщень.🎯 Новий Порядок розроблено з метою приведення чинних нормативно-правових актів у відповідність до положень Закону України «Про житлово-комунальні послуги», зокрема щодо визначення термінології та доповнення положенням щодо порядку відокремлення (відключення) квартир та нежитлових приміщень від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води.

Зокрема, Порядком вводиться новий термін: система індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) – комплекс обладнання та матеріалів, розміщених в окремому будинку, квартирі та нежитловому приміщенні багатоквартирного будинку, що є самостійними об’єктами нерухомого майна, призначений для виробництва теплової енергії для потреб опалення такого нерухомого майна, а також, за необхідності, приготування гарячої води.

🎯 Дія нового Порядку буде поширюватися на споживачів, виконавців комунальних послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, виконавців послуг з обслуговування внутрішньо-будинкових систем теплопостачання та постачання гарячої води, операторів зовнішніх інженерних мереж, органи місцевого самоврядування.

🎯 Питання щодо відключення споживачів від мереж (систем) централізованого опалення та/або гарячого водопостачання розглядатиме постійно діюча комісія, створена органом місцевого самоврядування як консультативно-дорадчий орган. Засідання Комісії відбуватимуться не рідше одного разу на місяць.


📍 Новий ДБН В.2.5-20:2018 Газопостачання набирає чинності 01.07.2019


Юрій Брикайло, DREAMDIM

Ⓒ 2019

2 Відповісти на “Порядок відключення будинків, квартир та нежитлових приміщень від централізованого опалення”

  1. Мене цікавить питання коли почне діяти новий Порядок з встановлення індивідуального опалення тому що зараз місцева влада відмовляється виконувати цей Закон хоча він вступив в дію 01.05.2019 року.

    Дякую

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *