Нові Правила охорони електричних мереж

27 грудня 2022 року КМУ затверджено нові Правила охорони електричних мереж (ПКМУ №1455 від 27.12.2022 року).

Вказана постанова (№1455) набере чинності з дня їх офіційного опублікування. Після набрання чинності вказаною постановою, втратять чинність Правилами охорони електричних мереж (постанова КМУ №209 від 04 березня 1997 року).

Порівняно з чинними на сьогодні Правилами охорони електричних мереж нові Правила є більш деталізованими по окремим аспектам, зокрема, щодо проведення робіт в охоронних зонах електричних мереж.

Постановою №1455 затвреджено також нові форми:

  • Дозволу на виконання робіт в охоронній зоні кабельної лінії електропередачі;
  • Дозволу на виконання робіт в охоронній зоні повітряної лінії електропередачі;
  • Акту уточнення траси кабельної лінії електропередачі;
  • Акту-заборони та розписки;
  • Ескізу заборонної зони для проведення робіт поблизу.

Документ передбачає, що для об’єктів будівництва, які у законний спосіб (наявність відповідних дозволів) розташовані в межах охоронних зон електричних мереж, повинні бути забезпечені відповідні відстані, а також здійснені заходи захисту, передбачені Правилами улаштування електроустановок, затвердженими наказом Міненерговугілля від 21 липня 2017 року №476.

  Відстані між будинками та спорудами; відстані до меж ділянок, протипожежні та інші (2022)

Окрім того, роботи з ліквідації аварій в електричних мережах дозволено виконувати будь-якої пори року і в будь-який час без погодження із землекористувачами і без дозволу власника вулично-дорожніх мереж, але з повідомленням їх (за необхідності — з повідомленням відповідного підрозділу поліції) про проведення робіт у триденний строк після їх початку.

А роботи з ліквідації аварій кабельних ліній у межах червоних ліній вулиць і смуг відчуження автомобільних доріг можуть виконуватися без отримання дозволу з подальшим повідомленням власника вулично-дорожньої мережі і уповноваженого підрозділу Національної поліції.

Обговорити вказаний документ можна в групі Містобудування в Україні.

Юрій Брикайло,

DREAMDIM & URBANDATA

Ⓒ 2022

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *