Встановлення мінімального розміру гарантійної частки будівництва об’єктів нерухомого майна

Кабінетом Міністрів України, на виконання пункту 1.4 Плану організації підготовки проектів актів та виконання інших завдань, необхідних для забезпечення реалізації ЗУ «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому» від 15.08.2022 №2518-ІХ, розролено та оприлюднено проект постанови «Про встановлення мінімального розміру гарантійної частки будівництва об’єктів нерухомого майна».

Законодавче впровадження розміру гарантійної частки будівництва об’єктів нерухомого майна викликане необхідністю припинення негативної тенденції добудови об’єктів нерухомого майна за рахунок коштів фізичних осіб – майбутніх власників.

Гарантійна частка може бути додатковим ресурсом, який:

  • стимулюватиме забудовника виконувати роботи належним чином, не перетворюючи об’єкт на довгобуд, оскільки квартири, що входитимуть до гарантійної частки, залишатимуться його власністю, якою він зможе
    розпорядитися на власний розсуд після завершення будівництва;
  • у разі виникнення форс-мажорних обставин гарантійна частка зможе покрити принаймні частину (або в повному обсязі) видатки, необхідні для добудови будинку.

На сьогодні відсутній нормативно-правовий акт, який би встановлював мінімальний розмір гарантійної частки будівництва об’єктів нерухомого майна, тому існує потреба у визначенні такого показника для окремих категорій населених пунктів.

Перелік відомостей про майбутні об’єкти нерухомості, які продано та які продаються

Проектом постанови передбачається встановити мінімальний розмір гарантійної частки будівництва об’єктів нерухомого майна у відсотковому відношенні до сукупної (загальної) площі майбутніх об’єктів нерухомості у подільному об’єкті незавершеного будівництва (черзі/пусковому комплексі) відповідно до проектної документації на будівництво у розмірі:

  • 10 відсотків – для мм. Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова;
  • 5 відсотків – для інших населених пунктів.

Обговорити вказаний проєкт можна в групі Містобудування в Україні.

Юрій Брикайло,

DREAMDIM & URBANDATA

Ⓒ 2022

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *