Новий ДБН В.2.5-28:2018 Природне і штучне освітлення

Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України було затверджено ДБН В.2.5-28:2018 Природне і штучне освітлення (на заміну ДБН В.2.5-28-2006).
Вказаний ДБН затверджено наказом Мінрегіону від 03.10.2018 №264; ДБН В.2.5-28:2018 набирає чинності 01 березня 2019 року.
📌 Норми поширюються на проектування освітлення територій, приміщень нових та існуючих, що підлягають реконструкції, будівель і споруд житлового, цивільного, виробничого призначення та цивільного захисту, місць виконання робіт на відкритих просторах, територій промислових та сільськогосподарських підприємств, залізничних колій, площ підприємств, зовнішнього освітлення міст, поселень та сільських населених пунктів, вулиць та доріг, озеленених територій (парки, сквери, лісопарки), зон відпочинку на ландшафтно-рекреаційних територіях та курортних зон, пляжів, пішохідних переходів, фасадів будівель, прибудинкових територій, дитячих майданчиків, сміттєвих майданчиків, автостоянок та гаражів, автозаправок, торговельних майданчиків, ринків, кладовищ.
Норми поширюються на проектування штучного освітлення автотранспортних тунелів, які споруджуються чи реконструюються на вулично-дорожній мережі населених пунктів.
📌 ДБН В.2.5-28:2018, зокрема, передбачає розширення зонування території України по світловому клімату, розподіливши його на 4 зони (наразі територія України розділена тільки на 2 світлокліматичні зони: перша — Одеська область та АР Крим; друга — інша територія України), тому в новому ДБН В.2.5-28:2018 «Природне і штучне освітлення» зонування по світловому клімату розподілять на 4 зони:
  • 1 зона — Житомирська, Хмельницька, Тернопільська, Рівненська, Івано-Франківська, Львівська, Волинська області;
  • 2 зона — Закарпатська, Чернівецька, Вінницька, Київська, Чернігівська, Сумська області;
  • 3 зона — Кіровоградська, Дніпропетровська, Харківська, Полтавська, Черкаська, Донецька, Луганська області;
  • 4 зона — Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька області, АР Крим.
📌 Згідно з новим ДБН В.2.5-28:2018 для освітлення природним світлом приміщень, що не мають зовнішніх огороджень, а також зон приміщень, віддалених від світлопрорізів, рекомендується застосовувати світловоди. Їх можна проектувати у приміщеннях, де:
  • немає можливості забезпечити належний рівень природного освітлення іншим способом (виробничі та інші приміщення);
  • відсутнє денне освітлення, а проектування вікон неможливе (підвальні приміщення, закриті коридори, приміщення без зовнішніх стін тощо);
  • є значна недостатність денного світла або немає можливості провести електрику;
  • при енергозберігаючому та іншому будівництві.
Конструкції деяких світловодів дозволяють не тільки передавати світло, а й накопичувати його протягом світлового дня для використання у вечірні проміжки часу. Згідно з новим ДБН, застосування таких систем можливе для бокового, або для верхнього освітлення залежно від розташування вихідних отворів світловодів.
2018

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *