Розроблено законопроект щодо удосконалення діяльності, пов’язаної з географічними назвами

Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру  (головний розробник: Міністерство аграрної політики та продовольства України) розроблено проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про географічні назви» щодо удосконалення діяльності, пов’язаної з географічними назвами».
Проектом Закону пропонується внесення змін до Закону України «Про географічні назви» відповідно до вимог частини першої статті 5 Закону України «Про адміністративні послуги» щодо здійснення процедури проведення експертизи пропозицій та рішень органів державної влади щодо найменування або перейменування географічних об’єктів, а також урегулювання правових норм діяльності, пов’язаної з найменуванням та перейменуванням географічних об’єктів, здійсненням обліку та державної реєстрації географічних назв, наданням відомостей з Державного реєстру географічних назв.
📌 Статтею 9 Закону України «Про географічні назви» встановлено вимоги щодо здійснення обліку та державної реєстрації географічних назв. Водночас, сучасні потреби вимагають надання відкритих даних в електронному вигляді. Законопроектом пропонується врегулювати питання створення та ведення Державного реєстру географічних назв, здійснення заходів з його програмного та технологічного забезпечення, захисту даних, ведення обліку і державної реєстрації географічних назв та доступу до географічних назв, визначити держателя та адміністратора Державного реєстру географічних назв.
📌 Законопроектом пропонується врегулювати положення статтей 4, 6 та 7 Закону України «Про географічні назви» щодо встановлення центральних органів виконавчої влади, що здійснюють державне управління у сфері діяльності, пов’язаної з географічними назвами, а також здійснення унормування географічних назв та найменування або перейменування географічних об’єктів.
04 грудня 2018 року вказаний проект Закону було передано на погодження в ДРС України.
2018

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *