Оновлення термінів «багатоквартирний будинок», «квартира» та інших (зміни до ДБН)

Мінрегіон оприлюднив першу редакція проєкту Зміни №1 ДБН В.2.2-15:2019 «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення».

🎯 Вказаним проєктом, зокрема, пропонується оновити визначення деяких термінів в ДБН Житлові будинки:

 • антресоль — площадка, на і під яку передбачено доступ людей в приміщенні, висо­тою, що забезпечує її безпечну експлуатацію і має площу не більше 40% площі приміщення, в якому вона розташовується. Примітка. Антресоль не є поверхом.
 • багатоквартирний житловий будинок — житловий будинок, що включає три і більше квартир, приміщення за­гального користування і загальні інженерні системи. Може бути зблокованого, секційного, коридорного, галерейного і терасного типів.
 • житловий будинок секційного типу — багатоквартирний будинок, що складається з однієї або декількох секцій, відокремлених один від одного стінами без прорізів (крім отворів, що влаштовуються в рівні технічних і нежитлових поверхів з урахуванням про­типожежних вимог); квартири однієї секції повинні мати вихід на одну схо­дову клітку безпосередньо, через коридор або ліфтовий хол.
 • квартира — комплекс взаємопов'язаних приміщень, що використовуються для проживання однієї сім'ї різного чисельного складу, який включає основні приміщення — житлову (житлові) кімнати, та підсобні приміщення — кухню, ванну кімнату (душову), туалет (або суміщений санвузол), а також передпокій, комору чи вбудовану шафу.
 • кухня — приміщення з обідньою зоною для приймання їжі, а також з розміщен­ням кухонного обладнання для приготування їжі, миття, зберігання посуду та інвентаря.
 • лоджія — приміщення, вбудоване в будинок або прибудоване до нього, що має стіни з трьох боків (або з двох — при кутовому розташуванні) на всю висоту поверху і огорожу з відкритою боку. Може виконуватися з покриттям і склінням, має обмежену глибину, взаємопов'язану з освітленням приміщення, до якого вона примикає.
 • тераса — відкрита площадка, що прибудована до будинку, вбудована в нього, або вбудовано-прибудована, яка не має обмеження за глибиною та може роз­міщуватися над розташованим нижче поверхом.
 • балкон французький — балкон, який не має власної площадки.
 • вузол сходово-ліфтовий — приміщення сходової клітки з шахтою ліфта (ліфтів), допускається з ро­зміщенням: ліфтового холу (холів), безпечної зони для осіб з інвалідністю, сміттєпроводу
 • обладнання внутрішньоквартирне — інженерно-технічне обладнання, що має індивідуальні вводи та підклю­чення до внугрішньобудинкових інженерних систем та індивідуальні прила­ди обліку і регулювання витрати енергоресурсів при споживанні мешканця­ми квартири комунальних послуг, розташоване у додатковому санітарно- технічному приміщенні або ніші біля огороджувальних конструкцій кварти­ри.
 • підпілля провітрюване — відкритий простір під будинком між поверхнею ґрунту і нижнім перек­риттям першого надземного поверху


style="display:block"
data-ad-format="fluid"
data-ad-layout-key="-fb+5w+4e-db+86"
data-ad-client="ca-pub-2601889031568289"
data-ad-slot="5406117927">

🎯 Також Зміною №1 до ДБН В.2.2-15:2019 «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення» запропоновано викласти в новій редакції пункт А.2 Додатку А (щодо визначення загальної площі квартир):

Загальну площу квартир визначають як суму площ всіх опалювальних приміщень (житлових кімнат і приміщень підсобного призначення, які вико­ристовують для задоволення побутових та інших потреб) та неопалюваних приміщень (балконів, лоджій, веранд, терас, холодних комор, за винятком тамбурів в одноквартирних будинках), підрахованих з такими знижувальни­ми коефіцієнти для балконів, лоджій і терас: для балконів і терас — 0,3; для лоджій — 0,5.

Примітка. Для засклених балконів і лоджій, веранд, холодних комор приймається коефіцієнт, що дорівнює 1,0.

Площа під маршем внутрішньоквартирних сходів при висоті від підло­ги до низу виступних конструкцій 1,6 м і більше включається до площі при­міщень, де розташовані сходи.

📌 Нажаль, не вносяться зміни (щодо підрахунку площ), які б допомгли вирішити проблему різних підходів до визначення площ — при проектуванні та при проведенні технічної інвентаризації. Що в результаті призводить до неспівпадіння (в документах) площ збудованого об'єкта площам, вказаним в проектній документації (навіть, якщо об'єкт зведено у повній відповідності до проекту).

🏠  Містобудування в Україні

Юрій БрикайлоDREAMDIM & URBANDATA

Ⓒ 2021

1 Відповісти на “Оновлення термінів «багатоквартирний будинок», «квартира» та інших (зміни до ДБН)”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *