Мінрегіон оприлюднив першу редакція проєкту Зміни №1 ДБН В.2.2-15:2019 «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення».
🎯 Вказаним проєктом, зокрема, пропонується оновити визначення деяких термінів в ДБН Житлові будинки:
- антресоль — площадка, на і під яку передбачено доступ людей в приміщенні, висотою, що забезпечує її безпечну експлуатацію і має площу не більше 40% площі приміщення, в якому вона розташовується. Примітка. Антресоль не є поверхом.
- багатоквартирний житловий будинок — житловий будинок, що включає три і більше квартир, приміщення загального користування і загальні інженерні системи. Може бути зблокованого, секційного, коридорного, галерейного і терасного типів.
- житловий будинок секційного типу — багатоквартирний будинок, що складається з однієї або декількох секцій, відокремлених один від одного стінами без прорізів (крім отворів, що влаштовуються в рівні технічних і нежитлових поверхів з урахуванням протипожежних вимог); квартири однієї секції повинні мати вихід на одну сходову клітку безпосередньо, через коридор або ліфтовий хол.
- квартира — комплекс взаємопов'язаних приміщень, що використовуються для проживання однієї сім'ї різного чисельного складу, який включає основні приміщення — житлову (житлові) кімнати, та підсобні приміщення — кухню, ванну кімнату (душову), туалет (або суміщений санвузол), а також передпокій, комору чи вбудовану шафу.
- кухня — приміщення з обідньою зоною для приймання їжі, а також з розміщенням кухонного обладнання для приготування їжі, миття, зберігання посуду та інвентаря.
- лоджія — приміщення, вбудоване в будинок або прибудоване до нього, що має стіни з трьох боків (або з двох — при кутовому розташуванні) на всю висоту поверху і огорожу з відкритою боку. Може виконуватися з покриттям і склінням, має обмежену глибину, взаємопов'язану з освітленням приміщення, до якого вона примикає.
- тераса — відкрита площадка, що прибудована до будинку, вбудована в нього, або вбудовано-прибудована, яка не має обмеження за глибиною та може розміщуватися над розташованим нижче поверхом.
- балкон французький — балкон, який не має власної площадки.
- вузол сходово-ліфтовий — приміщення сходової клітки з шахтою ліфта (ліфтів), допускається з розміщенням: ліфтового холу (холів), безпечної зони для осіб з інвалідністю, сміттєпроводу
- обладнання внутрішньоквартирне — інженерно-технічне обладнання, що має індивідуальні вводи та підключення до внугрішньобудинкових інженерних систем та індивідуальні прилади обліку і регулювання витрати енергоресурсів при споживанні мешканцями квартири комунальних послуг, розташоване у додатковому санітарно- технічному приміщенні або ніші біля огороджувальних конструкцій квартири.
- підпілля провітрюване — відкритий простір під будинком між поверхнею ґрунту і нижнім перекриттям першого надземного поверху
style="display:block"
data-ad-format="fluid"
data-ad-layout-key="-fb+5w+4e-db+86"
data-ad-client="ca-pub-2601889031568289"
data-ad-slot="5406117927">
🎯 Також Зміною №1 до ДБН В.2.2-15:2019 «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення» запропоновано викласти в новій редакції пункт А.2 Додатку А (щодо визначення загальної площі квартир):
Загальну площу квартир визначають як суму площ всіх опалювальних приміщень (житлових кімнат і приміщень підсобного призначення, які використовують для задоволення побутових та інших потреб) та неопалюваних приміщень (балконів, лоджій, веранд, терас, холодних комор, за винятком тамбурів в одноквартирних будинках), підрахованих з такими знижувальними коефіцієнти для балконів, лоджій і терас: для балконів і терас — 0,3; для лоджій — 0,5.
Примітка. Для засклених балконів і лоджій, веранд, холодних комор приймається коефіцієнт, що дорівнює 1,0.
Площа під маршем внутрішньоквартирних сходів при висоті від підлоги до низу виступних конструкцій 1,6 м і більше включається до площі приміщень, де розташовані сходи.
📌 Нажаль, не вносяться зміни (щодо підрахунку площ), які б допомгли вирішити проблему різних підходів до визначення площ — при проектуванні та при проведенні технічної інвентаризації. Що в результаті призводить до неспівпадіння (в документах) площ збудованого об'єкта площам, вказаним в проектній документації (навіть, якщо об'єкт зведено у повній відповідності до проекту).
Юрій Брикайло, DREAMDIM & URBANDATA
Ⓒ 2021
також не має визначення в термінології що таке: мало-поверхова, середньо- та багато- поверхова забудова. Підвищенной поверховості?