20 березня 2019 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №236 від 20.03.2019 року, якою розширив перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію.
Наказ було опубліковано 23.03.2019 року в Урядовому кур'єрі, 2019, 03, №57.
Частина змін, внесених ПКМУ №236 від 20.03.2019 року, була анонсована ще у грудні 2018 року, але потім проект Постанови було доопрацьовувався Мінрегіоном, і тільки 04.02.2019 року його було передано на затвердження Уряду.
⭕️ Вказаною вище Постановою, зокрема:
🎯 пункт 1 Переліку викладено у наступній редакції: Роботи з переобладнання та перепланування жилого будинку і жилого приміщення, а також нежилого будинку, будівлі, споруди, приміщення в них, виконання яких не передбачає втручання в огороджувальні та несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування, — щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними (СС1), з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками.
🎯 пункт 2 Переліку викладено у наступній редакції: Заміна покрівлі будівель і споруд згідно з будівельними нормами без втручання в несучі конструкції.
🎯 пункт 9 Переліку викладено у наступній редакції: Відновлення елементів благоустрою, визначених Законом України «Про благоустрій населених пунктів», існуючих дитячих і спортивних майданчиків, майданчиків для вигулу домашніх тварин, майданчиків для відпочинку людей та обслуговування багатоквартирних житлових будинків в межах їх розташування.
🎯 доповнено Перелік пунктами 22 та 23 такого змісту:
22. Реконструкція або технічне переоснащення електричних мереж напругою не вище 10 кВ (лінії електричних мереж, трансформаторні підстанції, об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури).
23. Роботи з теплової ізоляції введених в експлуатацію житлових будинків (стін, даху, горища, технічного, цокольного, підвального поверхів), що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними (СС1) та середніми (СС2) наслідками.
⭕️ Також Постановою №236 від 20.03.2019 року Про внесення змін до переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію:
🎯 пункт 3 Переліку викладено в наступній редакції(зокрема, видалено положення про системи газопостачання (включаючи спеціальне)): Реконструкція, капітальний ремонт, технічне переоснащення внутрішніх систем:опалення, у тому числі, що передбачає встановлення або заміну обладнання індивідуальних теплових пунктів, заміна трубопроводів систем опалення, балансування систем опалення, встановлення балансувальних клапанів та/або витратомірів, зміна типу систем опалення з однотрубних на двотрубну та/або з вертикальної на горизонтальну, встановлення та/або заміна опалювальних приладів, обладнання опалювальних приладів автоматичними регуляторами температури в приміщеннях, встановлення та/або заміна приладів-розподілювачів та іншого обладнання регулювання і обліку теплової енергії; вентиляції; водопостачання та водовідведення, у тому числі трубопроводів; силових та слабкострумових систем, які забезпечують функціонування будівель і споруд.
🎯 пункт 3. Примітки викладено в наступній редакції: Виконання будівельних робіт пов’язаних з новим будівництвом, реконструкцією, реставрацією, капітальним ремонтом та технічним переоснащенням, повинно здійснюватися з дотриманням вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил та відповідно до розробленої та затвердженої в установленому порядку проектної документації.
🎯 Перелік доповнено пунктами 20 та 21 такого змісту:
20. Переобладнання та перепланування будівель та інженерних споруд установ виконання покарань, слідчих ізоляторів та підприємств установ виконання покарань і на прилеглих до них територіях, на яких встановлені режимні вимоги, у тому числі багатофункціональних будинків режимного призначення та для тримання засуджених, зокрема з приміщеннями камерного типу, а також інженерно-технічних засобів охорони.
21. Нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт об’єктів казармено-житлового фонду військових містечок (крім житлових будинків), військових аеродромів, арсеналів, баз та складів, комунальних споруд, інженерних мереж, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними (СС1) та середніми (СС2) наслідками і які виконуються безпосередньо на території військових частин (підрозділів), установ та організацій Збройних Сил, Національної гвардії та Служби зовнішньої розвідки під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.
▶️ Як ми бачимо, порівняно з проектом Постанови, про який повідомлялося на сайті КМУ ще 19.12.2018 року, перелік змін було суттєво розширено.
Ⓒ 2019