Мінрегіон, на виконання положень Постанови КМУ №367 від 27.03.2019 року «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності», якою, зокрема, було затверджено Порядок реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна, розробив Порядок визначення реквізитів адреси об’єкта будівництва, об’єкта нерухомого майна!
Зазначений Порядок мав бути прийнятий ще до 01.07.2019 року.
✅ Нещодавно Мінрегіон також визначив Перелік об'єктів будівництва та об'єктів нерухомого майна, яким не присвоюється адреса об'єкта будівництва, об'єкта нерухомого майна.
⭕️ Новий Порядок врегульовує визначення реквізитів адреси об’єктів будівництва, об’єктів нерухомого майна, їх унікальність.
У проекті Порядку визначено наступні терміни:
- адреса – адреса об’єкта будівництва, об’єкта нерухомого майна;
- вбудовані приміщення – приміщення, що є частиною внутрішнього об'єму будівлі;
- вбудовано-прибудовані приміщення – приміщення, частина внутрішнього об'єму яких є частиною внутрішнього об'єму основної будівлі, а інша частина – прибудованою.
- прибудовані приміщення – приміщення, що прибудовані до основної будівлі та мають з нею хоча б одну спільну стіну;
- об’єкт – об’єкт будівництва, об’єкт нерухомого майна;
- назва іменованого об’єкта – гідрографічного, соціально-економічного, природно-заповідного або іншого подібного об’єкта;
- реквізити адреси – складові адреси, що у своїй сукупності складають унікальний ідентифікатор об’єкта будівництва, об’єкта нерухомого майна та визначають місце його розташування на місцевості.
🎯 Нумерація об'єктів, що розташовані на території кооперативу, садового, дачного товариства тощо, здійснюється згідно з генеральним планом забудови кооперативу, товариства тощо та іншою планувальною і проектною документацією.
🎯 Об’єкти, що розташовані поза межами населеного пункту, нумеруються з присвоєнням непарних номерів (починаючи з 1) на лівій і парних номерів (починаючі з 2) на правій стороні:
- у придорожній смузі автомобільної дороги – за зростанням кілометражу дороги в межах кожного кілометра;
- у смузі відведення залізниці – за зростанням кілометражу дороги в межах відстані між двома роздільними пунктами.
⭕️ У разі якщо нумерації об’єктів до набрання чинності цим Порядком здійснювалась в інший спосіб, ніж передбачено цим Порядком, подальшу нумерацію нових об’єктів допускається продовжувати з використанням раніше застосованого способу нумерації.
⭕️ У разі зміни функціонального призначення окремої частини об’єкта, яка є самостійним об'єктом цивільно-правових відносин та має окремий вхід (вихід), адреса такої частини об’єкта визначається шляхом додавання до адреси об’єкта окремого порядкового номера такої частини (наприклад: вулиця Старокиївська, будинок 10, нежитлове приміщення 2).
⭕️ У випадку поєднання понумерованих квартир та/або приміщень в одну квартиру та/або приміщення використовуються поєднані номери квартир (приміщень) через дріб (наприклад, «квартира 17/21», «приміщення ¾/5/6»).
🏠 Новий порядок присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна
Ⓒ 2019