Реєстр об'єктів нерухомого майна так і не створено

22.06.2018 року набрала чинності Постанова КМУ від 6 червня 2018 року №484 Деякі питання функціонування Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, покликана удосконалити функціонування Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та процедури їх реєстрації.

 🎯 Документом передбачено започаткування Реєстру об’єктів нерухомого майна, в якому будуть акумулюватися відомості за результатами технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна. 

⭕️ Так, Постановою доручено Міністерству юстиції України протягом року з дня набрання нею чинності (тобто до 22 червня 2019 року) вжити заходів для створення Реєстру об’єктів нерухомого майна та визначення порядку його ведення, та разом з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства забезпечити у шестимісячний строк з дня набрання чинності цією постановою (тобто до 22.12.2018 року) внесення змін до нормативно-правових актів з питань технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна з метою наповнення Реєстру об’єктів нерухомого майна відомостями про об’єкти нерухомого майна за результатами їх технічної інвентаризації.

❗️ Як бачимо, станом на 22.06.2019 року Реєстру об’єктів нерухомого майна так і не створено, також відсутній порядок його ведення.Цікаво чи взагалі буде створено вказаний Реєстр в 2019 році... За відсутності порядку його ведення, а також зважаючи на кількість інформації, яка має бути спершу оцифрована, а потім внесена в Реєстр, важко навіть спрогнозувати чи вдастся свторити та наповнити Реєстр об’єктів нерухомого майна до 2020 року.

Оновлена Інструкція про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, яка діє з 15.01.2019 року, передбачає обов'язкове внесення відомостей про об'єкт нерухомого майна до Реєстру об’єктів нерухомого майна, але «після створення цього Реєстру». Отже, чим пізніше буде створено Реєстр, тим більший обсяг інформації потрібно буде вносити.

Юрій Брикайло, DREAMDIM

Ⓒ 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *