Скасовано погодження з СЕС генпланів, проектів детального планування і забудови тощо

07 березня 2019 року набрали чинності зміни до Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, які були внесені Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 18 травня 2018 року №952.

Проектно-планувальна документація різних рівнів

⭕️ Вказаними змінами, зокрема, було скасовано обов'язковість погодження з органами, установами та закладами санепідслужби проектно-планувальних документів різних рівнів:
  • генеральних планів міст, сільських поселень;
  • проектів розміщення будівництва;
  • схем та проектів районного планування (регіону, області);
  • проектів детального планування і забудови;
  • схем і проектів інженерного обладнання та благоустрою населених пунктів (водопостачання, каналізування, санітарної очистки та ін.);
  • схем територіально-виробничих комплексів, курортних районів, територіальних комплексних схем охорони природи;
  • проектів приміських та курортних зон;
  • генеральної схеми розміщення та розвитку продуктивних сил України;
  • генеральної схеми розселення населення України;
  • схеми розвитку та розміщення галузей народного господарства та галузей промисловості;
  • проектів планування промислових зон та вузлів;
  • проектів окремих будівель та споруд.



⭕️ Також, з 07.03.2019 року при розгляді проектів планування та забудови міських та сільських поселень гігієнічній експертизі не підлягають рішення щодо територіального, соціального, комунально-побутового, промислового розвитку населеного пункту, планувальної структури, функціонального зонування, інженерного забезпечення та інженерної підготовки території, інфраструктури, транспортного забезпечення, організації всіх видів відпочинку, раціонального використання природних ресурсів і охорони навколишнього середовища як на першу чергу, так і на розрахунковий та прогнозний строки.
⭕️ Окрім того, з 07.03.2019 року при виборі земельних ділянок під будівництво, затвердженні норм проектування, проектів планування і забудови населених пунктів, введенні в експлуатацію житлових будинків, будівель культурно-побутового призначення, промислових та інших підприємств і споруд не потрібен обов'язковий експертний висновок органів та установ санітарно-епідеміологічної служби.
⭕️ Згідно змін, розміщення окремих будівель громадського призначення можливе на території житлової забудови без погодження з СЕС у разі додержання санітарно-гігієнічних вимог.
⭕️ Реконструкція житлової забудови не потребує погодженням з органами санепідслужби.
⭕️ Забороняються нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт та реставрація об'єктів за рахунок території парків, водних акваторій тощо.

Прибережна захисна смуга

Прибережна захисна смуга уздовж морів, морських заток і лиманів входить у зону санітарної охорони моря і може використовуватися лише для будівництва:

  • військових та інших оборонних об'єктів;
  • об'єктів, що виробляють енергію за рахунок використання енергії вітру, сонця і хвиль;
  • об'єктів постачання, розподілу, передання (транспортування) енергії;
  • санаторіїв, дитячих оздоровчих таборів та інших лікувально-оздоровчих закладів з обов'язковим централізованим водопостачанням і каналізацією;
  • гідротехнічних, гідрометричних та лінійних споруд.

❗️ У межах пляжної зони прибережних захисних смуг забороняється будівництво будь-яких споруд, крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних.

Санітарно-захисні зони

З 07.03.2019 року територія санітарно-захисної зони не повинна розглядатись як резерв нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту об'єктів підприємства та розширення сельбищної території.

Неактуальні зміни

📍 Разом із тим, Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 18 травня 2018 року №952 внесено зміни, які посилаються на два ДБН, які не є чинними на сьогодні, а саме:
  1. ДБН В.2.5-28-2006 Природне і штучне освітлення, який втратив чинність 01.03.2019 року, у зв'язку з введенням в дію ДБН В.2.5-28:2018 Природне і штучне освітлення;
  2. ДБН Б.2.2-12:2018 Планування і забудова територій, який так і не набрав чинності. Станом на 07.03.2019 року діє ДБН 360-92, посилання на який з Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів було вилучено саме зазначеним Наказом.
 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *