Нові норми проектування та реконструкції громадських будинків і споруд (ДБН В.2.2-9:2018)

Опубліковано новий ДБН В.2.2-9:2018 Громадські будинки та споруди. Основні положення (на заміну ДБН В.2.2-9-2009), дія якого поширюються на проектування нових та реконструкцію існуючих будинків, споруд та комплексів громадського призначення (громадських будинків) з умовною висотою до 100 м (включно) з підземними поверхами глибиною не більше 25 м від рівня землі, а також вбудовано-прибудованих приміщень громадського призначення.
Вказаний ДБН затверджений наказом Мінрегіону від 28.09.2018 року №260 «Про затвердження ДБН В.2.2-9:2018 Громадські будинки та споруди. Основні положення», та набирає чинності 01.06.2019 року.
ДБН В.2.2-9:2018 було розроблено ДП «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД» та опубліковано в Інформаційному бюлетені №2/2019 від 28.02.2019 року. Проте, станом на 05.03.2019 року на сайті Мінрегіону відсутній його текст, а на сайті розробника доступний лише проект (друга редакція). У зв’язку з цим, 05.03.2019 року мною було подано відповідний запит до Міністерства з метою отримати текст затвердженого ДБН В.2.2-9:2018.
📎 15.03.2019 року мною було отримано відповідь на вказаний запит, разом із затвердженою та опублікованою редакцією ДБН В.2.2-9:2018!⭕️ У ДБН В.2.2-9:2018 «Громадські будинки та споруди» визначені вимоги до забудови земельної ділянки, об’ємно-планувальних рішень будинків і споруд, їх механічного опору та стійкості, інженерного обладнання, санітарно-гігієнічні та екологічні вимоги, до пожежної безпеки та безпеки експлуатації будинків і споруд, їх енергоефективності та енергозбереження, щодо доступності для маломобільних відвідувачів, довговічності та ремонтопридатності проектованих громадських будинків і споруд.
⭕️ В ДБН додано нові терміни:
    • Багатофункціональні будинки і комплекси — будинки і комплекси, які формуються з приміщень, їх груп, будинків та споруд різного громадського і житлового призначення, поєднання яких обумовлене експлуатаційними потребами, економічною доцільністю і містобудівними вимогами
    • Приміщення з масовим перебуванням людей — приміщення з постійним або тимчасовим перебуванням людей (окрім аварійних ситуацій) з розрахунковою кількістю більше ніж одна людина на 1 кв.м підлоги, яке має площу 50 кв.м і більше (наприклад, зали для глядачів і фойє, зали засідань, нарад лекційні аудиторії, ресторани, вестибюлі, касові зали, зали очікувань, виробничі та інші приміщення).
  • Приміщення з постійним перебуванням людей — приміщення, у якому люди знаходяться за родом своєї діяльності не менше двох годин, або більше 50% робочого часу.
⭕️ ДБН В.2.2-9:2018 доповнено новим розділом «Безпека експлуатації будинків. Безпека та доступність у використанні»
Так, громадські будинки мають бути запроектовані, зведені та обладнані таким чином, щоб попередити ризик отримання травм відвідувачам та персоналу при пересуванні всередині і біля будинку та споруди, при вході та виході з них, а також у разі користування їх елементами та інженерним обладнанням.
Окрім того, громадські будинки повинні:
    • мати входи, які обладнані пандусом або іншим пристроєм, що забезпечує можливість підйому особи з інвалідністю на рівень входу до будинку, першого поверху або ліфтового холу.
  • проектуватися з врахуванням користування ними людьми з інвалідністю на кріслахколясках та іншими маломобільними групами населення.⭕️ Згідно з новим ДБН, допускається проектувати вбудовані, прибудовані або вбудовано-прибудовані підземні автостоянки до громадських будинків та автоматизовані підземні автостоянки.
Підземні автостоянки повинні бути забезпечені ліфтами або підйомниками, а в‘їзди і виїзди з підземних і підземно-надземних гаражів повинні бути віддалені від вікон житлових будинків, приміщень громадського призначення з постійним перебуванням людей, ділянок шкіл, інтернатів, оздоровчих та дошкільних закладів.
⭕️ В новому ДБН В.2.2-9:2018 «Громадські будинки та споруди» перероблено та доповнено перелік приміщень громадських будинків, які допускається розміщувати в підземному, підвальному та цокольному поверхах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *