Скасувати скасування пайової участі (зареєстровано законопроєкт про відновлення інституту пайової участі)

В Верховій Раді України зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту (реєстраційний №3174 від 05.03.2020 року).


style="display:block"
data-ad-format="fluid"
data-ad-layout-key="-fb+5w+4e-db+86"
data-ad-client="ca-pub-2601889031568289"
data-ad-slot="5406117927">

10.03.2020 року вказаний проєкт було передано на розгляд профільного Комітету ВР.

⭕️ Проєктом Закону передбачено відновити положення Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», якими регулювалося питання сплати пайових внесків у розвиток інфраструктури населених пунктів.

Зокрема, статтю 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» з удосконаленим механізмом нарахування, сплати та використання пайових внесків.

Зокрема запропоновані зміни стосуються:

  • встановлення фіксованого розміру сплати пайових внесків: 4% для нежитлових будівель, 2% — для житлових, 0% — для промислових споруд;
  • при розрахунку пайових внесків для житлових будівель пропонується брати за основу показники опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України, затвердженої центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну житлову політику і політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування.Варто зазначити, що 17 жовтня 2019 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні», яким, зокрема, скасовано пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Свого часу, коли безпосередньо перед самим голосуванням в ВР за скасування пайової участі з 01.01.2020 року, таке скасування було відтерміновано ще на рік — до 01.01.2021, я висловлював побоювання, що за цей рік можу все «відіграти назад»... Що ж, подивимося чи буде підтримано цей законопроєкт профільним Комітетом ВР.

🏠 Містобудування в Україні

ℹ️ Telegram-канал

Юрій Брикайло, DREAMDIM

Ⓒ 2020

2 Відповісти на “Скасувати скасування пайової участі (зареєстровано законопроєкт про відновлення інституту пайової участі)”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *