Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту в 2020 році

Питання щодо того чи потрібно сплачувати пайову участь в 2020 році почали виникати все частіше. Причиною їх виникнення, на мою думку, стало те, що з 01.01.2020 року виключено ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діляності» та частину п’яту статті 30.

Дійсно, 17 жовтня 2019 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні»яким, зокрема, скасовано пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту.

❗️ Але вказаним Законом повністю скасовується пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту тільки з 01.01.2021 року!

Також, зазначений вище Закон містить Прикінцеві та перехідні положення в яких зафіксовано, зокрема, наступне:

🎯 Договори про сплату пайової участі, укладені до 1 січня 2020 року, є дійсними та продовжують свою дію до моменту їх повного виконання.

🎯 Замовник будівництва зобов’язаний протягом 10 робочих днів після початку будівництва об’єкта звернутися до відповідного органу місцевого самоврядування із заявою про визначення розміру пайової участі щодо об’єкта будівництва, до якої додаються документи, які підтверджують вартість будівництва об’єкта. Орган місцевого самоврядування протягом 15 робочих днів з дня отримання зазначених документів надає замовнику будівництва розрахунок пайової участі щодо об’єкта будівництва.

❗️ Таким чином, в 2020 році пайова участь у розвитку інфрастуктури населеного пункту сплачується на підставі положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні».📌 Також нещодавно було зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, яким запропоновано «повернути» ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діляності» та частину п’яту статті 30. Тобто, фактично, скасувати скасування пайової участі...

🏠 Містобудування в Україні

ℹ️ Telegram-канал

Юрій Брикайло, DREAMDIM

Ⓒ 2020

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *