Питання щодо того чи потрібно сплачувати пайову участь в 2020 році почали виникати все частіше. Причиною їх виникнення, на мою думку, стало те, що з 01.01.2020 року виключено ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діляності» та частину п’яту статті 30.
Дійсно, 17 жовтня 2019 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні», яким, зокрема, скасовано пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту.
❗️ Але вказаним Законом повністю скасовується пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту тільки з 01.01.2021 року!
Також, зазначений вище Закон містить Прикінцеві та перехідні положення в яких зафіксовано, зокрема, наступне:
🎯 Договори про сплату пайової участі, укладені до 1 січня 2020 року, є дійсними та продовжують свою дію до моменту їх повного виконання.
🎯 Замовник будівництва зобов’язаний протягом 10 робочих днів після початку будівництва об’єкта звернутися до відповідного органу місцевого самоврядування із заявою про визначення розміру пайової участі щодо об’єкта будівництва, до якої додаються документи, які підтверджують вартість будівництва об’єкта. Орган місцевого самоврядування протягом 15 робочих днів з дня отримання зазначених документів надає замовнику будівництва розрахунок пайової участі щодо об’єкта будівництва.
❗️ Таким чином, в 2020 році пайова участь у розвитку інфрастуктури населеного пункту сплачується на підставі положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні».
📌 Також нещодавно було зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, яким запропоновано «повернути» ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діляності» та частину п’яту статті 30. Тобто, фактично, скасувати скасування пайової участі...
Ⓒ 2020
Будинок зданий в експлуатацію 23.01 .20 р . Отримання право власності 7. 02 .20 р . міська рада требуе сплати пайову частку , договору укладеного не було, допоможіть розібратись . Дякую.
Доброго дня!
Хоч договору і немає, але якщо обов'язок сплати згідно законодавства виник, то через суд з Вас зможуть стягнути пайову участь. Потрібно ще додатково переглянути судовоу практику.
Добрий день! Як правильно нараховується пайова участь на будинок що більше 300 кв.м. (наприклад 650 кв.м.) на всі 600 кв.м. чи на різницю 350 кв.м.? Чим це регулюється?
Доброго дня!
Вам необхідно дивитися методику по Вашому населеному пункту.
Наприклад, в Києві формула передбачає використання загальної площі об'єкта.