Запровадження нової експертизи проектів будівництва та вдосконалення зонування територій

З метою удосконалення законодавства, що діє у сфері містобудівної діяльності та цивільного захисту, підвищення рівня надійності об’єктів будівництва, зменшення ризиків виникнення надзвичайних ситуацій розроблено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення порядку проведення експертизи проектів будівництва та зонування територій за рівнями ризиків виникнення надзвичайних ситуацій».

⭕️ Проектом Закону передбачено внесення змін до Кодексу цивільного захисту України та Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», з метою:

  • запровадження експертизи проектної документації об’єктів будівництва щодо дотримання в ній вимог інженерно-технічних заходів цивільного захисту (ІТЗ ЦЗ)
  • виправлення термінологічних розбіжностей шляхом використання терміну «зонування» на заміну терміну «районування» (стосовно територій)
  • встановлення повноважень Кабінету Міністрів України щодо визначення порядку проведення зонування територій за результатами визначення рівнів ризиків виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з наявністю об’єктів підвищеної небезпеки, а також впливом небезпечних геологічних, гідрогеологічних та метеорологічних явищ і процесів.

✅ З 15.02.2019 року спрощено порядок затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи

Станом на сьогодні

⭕️ Кодексом цивільного захисту України передбачено розроблення та включення вимог інженерно-технічних заходів цивільного захисту до відповідних видів містобудівної та проектної документації, їх реалізація під час будівництва і експлуатації.

Вимоги ІТЗ ЦЗ, дотримання яких обов’язкове під час розроблення містобудівної та проектної документації, визначаються відповідно до Закону України «Про будівельні норми».





⭕️ Кодексом та Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачено проведення експертизи щодо дотримання вимог у сфері цивільного захисту:

  • проектів містобудівної документації – у частині додержання вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки;
  • проектів будівництва в частині додержання вимог нормативно-правових актів з питань техногенної, пожежної, ядерної та радіаційної безпеки, міцності, надійності та необхідної довговічності.

Проведення експертизи містобудівної та проектної документації об’єктів будівництва щодо врахування в ній вимог ІТЗ ЦЗ на цей час не передбачено, що збільшує ризики виникнення надзвичайних ситуацій та становить загрозу для населення під час будівництва та експлуатації об’єктів.

⭕️ Кодексом також передбачено проведення районування територій за наявністю потенційно небезпечних об’єктів і небезпечних геологічних, гідрологічних та метеорологічних явищ і процесів, а також ризику виникнення  надзвичайних ситуацій, пов’язаних з ними.

Разом з тим порядок проведення районування територій та визначення ризиків виникнення надзвичайних ситуацій, а також орган, що має його визначати, на сьогодні законодавством не встановлені. Поруч із цим, ЗУ«Про регулювання містобудівної діяльності» передбачено проведення зонування, а не районування територій.

 

Ⓒ 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *