Скасування обмеження щодо максимальної висоти торговельних залів

ПАТ «КиївЗНДІЕП» розроблена Зміна № 1 ДБН В.2.2-23:2009 Підприємства торгівлі, яка передбачає норму, що дозволяє збільшувати висоту поверхів із торговельними залами за умови наявності відповідного обґрунтування з приводу механізації, обладнання, та конструкцій.

⭕️ При цьому, мінімальна висота від підлоги до стелі має складати не менше 3 м, а для двосвітних торговельних залів — не менше 5,8 м за наявності антресолей. 

«Сьогодні, згідно з чинними нормами, можлива максимальна висота торговельних залів у ТРЦ та інших закладах торгівлі обмежується. Так, для торговельних залів з площею понад 400 кв. м її можна підвищувати за відповідного обґрунтування до 3,6 м, для залів понад 1000 кв. м — до 4,8 м. Проте в сучасних умовах під час реалізації цікавих архітектурних проектів дотримання цих вимог не завжди можливе. Тому, оновлюючи цей ДБН, ми вирішили прибрати вимогу щодо максимальної висоти торговельних залів і запровадити можливість проектувати їх будь-якої висоти. Це дасть можливість підприємцям будувати сучасні та цікаві об’єкти, а відвідувачам — отримувати торговельні послуги в більш сучасних та комфортних приміщеннях», — повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.


Розроблені Зміни вже затверджено, і вони вступлять в дію орієнтовно через 3 місяці після офіційного опублікування.

 

📌 Перелік ДБН, які планується оновити (змінити) в 2019 році

 

Ⓒ 2019

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *