Відповідальність за перешкоджання у проведенні перевірок з питань техногенної та пожежної безпеки

Сьогодні (26.01.2021 року) у першому читанні прийнято проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за перешкоджання у проведенні перевірок з питань техногенної та пожежної безпеки (реєстраційний №3931).

В Пояснювальній записці зазначено, що відповідно до статті 11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» суб’єкт господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) зобов’язаний допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходів державного нагляду (контролю) за умови дотримання ними порядку здійснення державного нагляду (контролю), передбаченого цим Законом. Однак практика свідчить про нехтування власниками та керівниками підприємств, установ, організацій та іншими юридичними особами цією вимогою.



Так, лише у 2019 році не можливо було здійснити заходи державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки у 2020 випадках, у тому числі в разі недопущення до проведення перевірок. За результатами неможливості проведення заходів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки 17 серпня 2019 року сталася пожежа в будівлі готелю «Токіо Стар» (м. Одеса), що призвела до трагічних наслідків.

Проектом Закону пропонується запровадити адміністративну відповідальність за перешкоджання діяльності уповноваженим посадовим особам центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, у тому числі пов’язаної з проведенням перевірок.

🎯 Доповнити КУпАП новою статтею 18514: «Створення перешкод для діяльності уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, у тому числі пов’язаної з проведенням перевірок». Штраф від від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян!

🎯 Надати можливість суддям районних, районних у містах, міських чи міськрайонних судів розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 18514 Кодексу, шляхом внесення змін до статті 221 Кодексу.



🎯 Надати право поліцейським та посадовим особам органу державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки складати протоколи про адміністративне правопорушення (далі – протокол), передбачене статтею 18514 Кодексу, шляхом внесення змін до частини першої статті 255 Кодексу. У зв’язку з тим, що правопорушники можуть не надавати можливість оформити протокол за статтею 18514 Кодексу, пропонується надати можливість поліцейським проводити адміністративне затримання ❗ до встановлення особи правопорушника в разі перешкоджання ним діяльності уповноваженим посадовим особам центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, у тому числі пов’язаної з проведенням перевірок шляхом внесення змін до статті 262 Кодексу.

🏠  Містобудування в Україні

Юрій БрикайлоDREAMDIM & URBANDATA

Ⓒ 2021

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *