Змінено перелік документів для отримання містобудівних умов та обмежень (МУО)

З 01.03.2020 року набрали чинності зміни до ст. 29 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», внесені Законом №199-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва» (199-IX від 17.10.2019 року).

🎯 Так, з 01.03.2020 року містобудівні умови та обмеження (МУО) надаються відповідними уповноваженими органами містобудування та архітектури на підставі містобудівної документації на місцевому рівні на безоплатній основі за заявою замовника (із зазначенням кадастрового номера земельної ділянки), до якої додаються:

  1. копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію — у разі, якщо речове право на земельну ділянку не зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
  2. копія документа, що посвідчує право власності на об’єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці — у разі, якщо право власності на об’єкт нерухомого майна не зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, або згода його власника, засвідчена в установленому законодавством порядку (у разі здійснення реконструкції або реставрації);
  3. викопіювання з топографо-геодезичного плану М 1:2000.


style="display:block"
data-ad-format="fluid"
data-ad-layout-key="-fb+5w+4e-db+86"
data-ad-client="ca-pub-2601889031568289"
data-ad-slot="5406117927">

🎯 Отже, з 01 березня 2020 року не потрібно подавати витяг із Державного земельного кадастру, а також копії правовстановлюючих документів на земельну ділянку та майно, якщо вони зареєстровані в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Також внесено зміни до ч. 2 ст. 29 «Про регулювання містобудівної діяльності»:

Фізична або юридична особа, яка має намір щодо забудови земельної ділянки, що перебуває у власності або користуванні такої особи, повинна одержати містобудівні умови та обмеження для проектування об’єкта будівництва.

Відсутність детального плану території, за наявності чинного генплану, не є підставою для відмови у видачі МУО

🏠 Містобудування в Україні

📊 URBANDATA — Реєстр дозвільних документів ДАБІ

Юрій Брикайло, DREAMDIM

Ⓒ 2020

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *