Звільнення від сплати земельного податку та податку за знищене чи пошкоджене нерухоме майно

11 квітня 2023 року прийнято Закон про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від cплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно (законопроект №7632).

🎯 Податок на нерухоме майно 2023 (на період дії воєнного стану)

Вказаним документом встановлюються механізми та врегульовуються процедури по встановленню пільг, та звільнення від сплати різних видів податків та зборів, зокрема: податку на нерухоме майно, земельного податку, плати за землю, загального мінімального податкового зобов’язання за земельні ділянки, земельні частки (паї), екологічного податку.

Надання пільг буде здійснюватися, зокрема, на підставі даних Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України.

Окрім цього, закон передбачив можливість застосування наказу Мінреінтеграції №309 від 22 грудня 2022 року у цілях визначення переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією.

🎯 Земельний податок 2023 (на період дії воєнного стану)

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Обговорити вказаний закон можна в групі Містобудування в Україні.

Юрій Брикайло,

DREAMDIM & URBANDATA

Ⓒ 2023

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *