Затверджено ДБН В.2.2-5:2023 Захисні споруди цивільного захисту

10 серпня 2023 року наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України від №702 було затверджено ДБН В.2.2-5:2023 Захисні споруди цивільного захисту.

ДБН В.2.2-5:2023 «Захисні споруди цивільного захисту» зі Зміною №1

Вказані норми набирають чинності з 01 листопада 2023 року (при цьому ДБН В.2.2.5-97 «Захисні споруди цивільного захисту» втратить чинність). Незважачи на те, що в ЄДЕССБ вказаниий ДБН було опубліковано 20.09.2023 року (BN01:9096—0455-6544-5353), ДБН В.2.2-5:2023 набере чинності 01 лютого 2023 року, відповідно положень ПКМУ №530 від 03.05.2022 року.

Вказані норми встановлюють вимоги до проектування та будівництва захисних споруд цивільного захисту (сховищ, протирадіаційних укриттів) та споруд подвійного призначення із захисними властивостями сховищ або протирадіаційних укриттів. Їх слід застосовувати при новому будівництві та реконструкції захисних споруд цивільного захисту (сховищ, протирадіаційних укриттів) та споруд подвійного призначення із захисними властивостями сховищ або протирадіаційних укриттів.

Вимоги ДБН можуть повністю або частково використовуватися для:

  • проєктування капітального ремонту захисних споруд, СПП (сховищ, протирадіаційних
  • укриттів), інженерних систем та конструкцій з метою відновлення їх експлуатаційних показників;
  • проєктування захисних споруд цивільного захисту (сховища, протирадіаційні укриття), які входять до складу запасних пунктів управління міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, з урахуванням особливості їх функціонального призначення (відповідно завдання на проєктування).

Вимоги ДБН В.2.2-5:2023 не поширюються на:

  • споруди, призначені для укриття особового складу військових підрозділів Збройних Сил,
    Національної гвардії, інших утворених відповідно до законів військових формувань, персоналу установ виконання покарань, слідчих ізоляторів, воєнізованих формувань Державної кримінально-виконавчої служби, засуджених та осіб, узятих під варту, які утримуються в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби.

Окремі положення:

  1. Будівництво захисних споруд на об’єктах, що проектуються з поділом на черги або пускові комплекси та, здійснюється в складі першого пускового комплексу, першої черги будівництва, крім випадків коли в кожному пусковому комплексі та черзі передбачається будівництво окремих захисних споруд або СПП.
  2. Захисні споруди та СПП відносно оточуючої забудови проєктуються окремо розташованими, прибудованими та вбудованими.
  3. Прибудовані і вбудовані захисні споруди та СПП проектуються у підземних, цокольних та підвальних поверхах.
  4. Захисні споруди та СПП проектуються з урахуванням вимог: розділу ІТЗ ЦЗ у містобудівній документації відповідного рівня з урахуванням радіусу збору населення; розділу ІТЗ ЦЗ у проєктній документації на будівництво об'єктів різного призначення.Радіус збору населення визначається з урахуванням радіусу пішохідної доступності населення до захисних споруд та СПП, який приймають з урахуванням особливостей місцевості та рельєфу: 300 м – для багатоповерхової забудови, забудови підвищеної поверховості та висотноїзабудови; 500 м – для середньоповерхової та малоповерхові забудови; 300 м – для суб’єктів господарювання віднесених до відповідних категорії цивільногозахисту; не більше 500 м – для інших суб'єктів господарювання.
  5. Проектні рішенні захисних споруд та СПП повинні забезпечувати доступність та безпеку МГН відповідно до вимог ДБН В.2.2-40, у тому числі з урахуванням мобільності осіб з інвалідністю різних категорій та їхньої чисельності.

Обговорити ДБН В.2.2-5:2023 можна в групі Містобудування в Україні.

Юрій Брикайло,

DREAMDIM & URBANDATA

Ⓒ 2023

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *