Мінрегіоном оприлюднено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проєкту щодо особливостей надання (отримання, реєстрації), відмови у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів».
💥 Проектом постанови передбачається, зокрема, надати право замовника обирати органом державного архітектурно-будівельнго контролю, який буде здійснювати надання (отримання, реєстрація), відмова у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, об’єктів що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними (СС1) наслідками, об’єктів, та середніми (СС2) наслідками розташованих у межах сіл, селищ та міст, у тому містах Києві та Севастополі, в яких утворенні органи державного-архітектурно будівельного контролю.
Експеримент буде проведено у строк до 31.12.2022.
⭕️ Отже, оформити дозвіл на будівництво об'єкту в Києві можна буде в місцевому органі ДАБК або звернувшись до ДІАМ.
Зважаючи на складності, які виникають навіть при оформленні приватних будинків по будівельній амністії, в таких містах як Київ, Харків, Одеса та інших великих містах, прийняття вказаної постанови має кардинально спростити реєстрацію як декларацій про готовність до експлуатації, так і реєстрацію дозвільних документів на будівництво.
✔ Населені пункти, яким передано функції держархбудконтролю станом на 01.12.2019 року
Потрібно зауважити, що деякі положення проекту не відповідають раніше розробленим та оприлюдненим для громадського обговорення документам, зокрема, щодо площі об'єктів, які може бути введено за будівельною амністією. Проте я певен, що це відкоригують.
✔ Також можна згадати про ще один експеримент, який планується запровадити в цьому році: автоматична видача дозволу на виконання будівельних робіт (CC2 та CC3).
Ⓒ 2022