Утримання спільного майна багатоквартирного будинку та прибудинкової території

Мінрегіон оприлюднив проект наказу «Деякі питання утримання спільного майнабагатоквартирного будинку та прибудинкової території», яким унормовуються питання щодо:

  • технічного обслуговування багатоквартирних будинків;
  • утримання приміщень;
  • технічного обслуговування і ремонту будівельних конструкцій;
  • технічного обслуговування і ремонту інженерного обладнання;
  • переобладнання житлових і нежитлових приміщень у багатоквартирних будинках.

Також визнається таким, що втратив чинність, наказ Держжитлокомунгоспу від 17 травня 2005 року №76 «Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій».

Крім того проектом наказу вносяться зміни до Норм часу та матеріально-технічних ресурсів, норм обслуговування для робітників при утриманні будинків, споруд і прибудинкових територій, затверджених наказом Мінрегіону 25 грудня 2013 року №603, до наказу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 10 серпня 2004 року №150 «Про затвердження Примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд».

Обговорити вказаний проєкт можна в групі Містобудування в Україні.

Юрій Брикайло,

DREAMDIM & URBANDATA

Ⓒ 2022

2 Відповісти на “Утримання спільного майна багатоквартирного будинку та прибудинкової території”

  1. Доброго дня. Порадьте як діяти. Живу в багатоквартирному будинку, на спільній прибудинковій території два сусіда встановили паркани без погодження з іншими, а один навіть прибудував «пожежну» драбину до квартири. Точніше встановив окрему вхідну групу до мансарди. З іншими сусідами ці дії не погоджені, двір комунальний. Міська рада, держгеокадастр ніяк не відреагували на скарги. Муніципальна інспекція не вбачає в діях сусідів якихось правопорушень. Як в даному випадку поступити? Подати одразу на суд? І як можна перевірити легальність тієї пожежної драбини? У нас з цим сусідом спільні стіни й дах, я себе в безпеці не почуваю(

    1. Вітаю!

      Спершу скарги та звернення (в т.ч. органи архбудконтролю, ДСНС), а потім, якщо реації адекватної не буде, то до суду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *