Влаштування засобів безперешкодного доступу до об'єктів та нова «дозвільна» процедура?

12 лютого 2020 року набрав чинності Закон України Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (щодо посилення захисту осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення при здійсненні містобудівної діяльності) №473-ІХ від 16.01.2020 року.

01 жовтня 2020 року на виконання положень цього Закону, Мінрегіоном було розроблено проект постанови КМУ «Про затвердження Порядку влаштування засобів безперешкодного доступу до об’єктів або їх розумного пристосування».

📍 Вказаний Порядок є обов'язковим для застосування усіма юридичними та фізичними особами, окрім будівництва індивідуальних (садибних) житлових будинках, садових, дачних будинках.



Розроблений порядок не поширюється на влаштування засобів безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до будинків, будівель, споруд будь-якого призначення, їх комплексів та частин, об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури, що влаштовуються відповідно до проектної документації на будівництво об’єктів при новому будівництві, реконструкції, технічному переоснащенні діючих підприємств, реставрації, капітальному ремонті (включаючи роботи з реконструкції вхідних груп, у складі яких виконується влаштування засобів безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів або їх розумного пристосування).

Проектна документація та МУО

Проектна документація на влаштування засобів безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів або їх розумного пристосування розробляється відповідно до Порядку розроблення проектної документації на будівництво об'єктів.

Параметри засобів безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів або їх розумного пристосування визначаються відповідно до вимог будівельних норм, стандартів і правил.

✅ Проектна документація на влаштування засобів безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об'єктів або їх розумного пристосування розробляється без отримання містобудівних умов та обмежень.



Нова дозвільна процедура для органів архітектури?

Перед початком робіт із влаштування засобів безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів або їх розумного пристосування замовник повідомляє про свої наміри уповноважений орган містобудування та архітектури в електронній формі або у паперовій (через ЦНАП або поштовим відправленням з описом вкладення)

До повідомлення про наміри замовником додається копія документа, що засвідчує право власності чи користування об’єктом нерухомого майна, та затверджена проектна документація на влаштування засобів безперешкодного доступу до об’єктів або їх розумного пристосування.

❗️ Уповноважений орган містобудування та архітектури на підставі отриманих документів визначає відповідність намірів щодо влаштування засобів безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об'єктів або їх розумного пристосування, вимогам законодавства, будівельним нормам, стандартам і правилам та протягом п’яти робочих днів повідомляє замовника про погодження намірів замовника із влаштування засобів безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів або їх розумного пристосування.

Повідомлення про погодження або про надання зауважень та пропозицій створюється виключно з використанням Реєстру будівельної діяльності як електронний документ з присвоєнням реєстраційного номера та підписується керівником відповідного уповноваженого органу містобудування та архітектури з накладенням кваліфікованого електронного підпису.

⭕️ Замовник має право розпочинати роботи із влаштування засобів безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів або їх розумного пристосування після отримання погодження уповноваженого органу містобудування та архітектури.

🎯 Роботи з влаштування засобів безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до будинків, будівель, споруд будь-якого призначення, їх комплексів та частин, об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, (крім випадків визначених в абзаці третьому пункту 1 цього порядку) здійснюються без документів, що дають право на виконання будівельних робіт, та за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, з дотриманням вимог законодавства, будівельних норм та правил. 

🎯 Засоби безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об'єктів або їх розумного пристосування, влаштовані відповідно до вимог цього порядку, не підлягають прийняттю в експлуатацію.



Зміни до Постанов КМУ №466, 461 та 406

З метою приведення у відповідність нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України з положеннями Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» вказаним проектом постанови вносяться зміни в:

🏠  Містобудування в Україні

ℹ️  Telegram-канал

Юрій БрикайлоDREAMDIM

Ⓒ 2020

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *