Розміщення тимчасових споруд (ТС) для провадження підприємницької діяльності має спроститися

Мінрегіоном розроблено проєкт наказу «Про затвердження Змін до Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності», яким передбачено приведення чинного Порядку у відповідність до вимог законодавства шляхом виключення пунктів 1.5, 1.6 Порядку (на виконання рішення Окружного адміністративного суду  міста Києва від 15 липня 2019 року; справа №640/1857/19).

Крім того, в пояснювальній записці сказано, що у процесі застосування положень Порядку на практиці в цьому акті були виявлені недоліки, які потребують усунення.❌ Згідно з проєктом, виключенню підлягають терміни «комплексна схема розміщення ТС», «архітектурний тип» та «типові ТС».

❌ Також проєктом наказу скасовано необхідність розроблення єдиного паспорта прив’язки для груп ТС, які визначалися комплексними схемами.

✅ Надано визначення терміна «схема розміщення ТС», що зазначений у пункті 2.6 та Додатку 1 до Порядку. Так, передбачено:

  • підвищення якості графічних матеріалів паспорта прив’язки шляхом зазначення вимог до суб’єктів господарювання та фахівців, які мають повноваження на ведення діяльності у сфері архітектурної діяльності та які несуть відповідальність за результати своєї роботи;
  • зменшення графічних матеріалів паспорта прив’язки шляхом включення схеми благоустрою до схеми розміщення ТС.

📌 Проєктом наказу визначено необхідність зображення  холодильного та іншого обладнання, що розміщується поряд з ТС та необхідне для забезпечення санітарних заходів чи дотримання вимог санітарних норм, на схемі розміщення ТС для забезпечення встановлення органам місцевого самоврядування  відповідності намірів розміщення ТС будівельним нормам.

🎯 Також проєктом наказу врегульовано розміщення ТС у межах інших видів торгівельних об’єктів, зокрема відповідно до постанови КМУ від 15 червня 2006 року №833 «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів» (розміщення ТС у межахринків,інших торговельних об'єктів визначається планувальною документацією їх території або проектною документацією їх споруд).

🛑 Заборона встановлення рекламних конструкцій та МАФів на тротуарах

📌 Відповідно до пункту 5 Тимчасового порядку реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна, адреса об’єкта будівництва, об’єкта нерухомого майна не присвоюється тимчасовим спорудам, а також іншим об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна, перелік яких визначається Мінрегіоном. Так, проєтом наказу визначено, що замовник,  який має намір встановити ТС, разом із відповідною заявою у довільній формі додає органу місцевого самоврядування реквізити, серед яких вказує, крім іншого, місцерозташування ТС.Скорочено процедуру оформлення паспорта прив’язки ТС та відповідно встановлено єдиний термін (як за наявності, так і за відсутності органу з питань  містобудування та архітектури у складі виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації) розгляду відповідним органом з питань містобудування та архітектури відповідності намірів щодо місця розташування ТС містобудівній документації та будівельним нормам.

✅ Проєктом викладено у новій редакції Додаток 1 до Порядку (Паспорт прив'язки ТС)

⭕️ Порівняльна таблиця до проєкту наказу Міністерства розвитку громад та територій України «Про затвердження Змін до Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності».

🏠  Містобудування в Україні

ℹ️  Telegram-канал

Юрій БрикайлоDREAMDIM

Ⓒ 2020

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *